Łańcuch rolkowy: podział i norma europejska

Łańcuchy rolkowe najczęściej kojarzymy z łańcuchami napędowymi. Ich konstrukcja rzeczywiście sprzyja takiemu zastosowaniu. Jaki łańcuch rolkowy sprawdzi się w Twoim urządzeniu?

Cięcie stali, czyli wypalanie laserem: działanie i cena

Cięcie stali laserem to tak naprawdę kształtowanie materiału przez wysoką temperaturę, ale zamiast żywego ognia, traktujemy ją niezwykle cienką wiązką lasera z towarzystwem gazu technicznego.

Jak podajnik taśmowy sprawdzi się w sortowni?

Podajnik taśmowy to rozwiązanie pozwalające na sprawny i wygodny transport towarów. Jak podajnik taśmowy może usprawnić funkcjonowanie sortowni odpadów i obniżyć koszty recyklingu?

Cięcie laserem: materiał, cena, wykonanie

Cięcie laserem jest precyzyjną techniką obróbki niezliczonych materiałów. Odpowiednia moc wiązki laserowej może posłużyć do wycinania regularnych linii, wykrawania otworów, ale także powstawania trójwymiarowych litych elementów. W porównaniu z alternatywami cięcie laserowe jest tanie i sprzyja środowisku naturalnemu.

Łańcuchy przemysłowe: rodzaje, zastosowanie

Bez łańcuchów przemysłowych współczesne fabryki i zakłady wydobywcze mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Wszędzie, gdzie potrzebne jest przeniesienie siły pomiędzy dwoma odległymi od siebie elementami najłatwiej przenieść jest przy pomocy ciągni, czyli na przykład łańcucha.

Koła łańcuchowe: wymiary, katalog, obliczenia

Koła łańcuchowe uchodzą za mało awaryjne. Kontrolując stan napędu co najwyżej omiatamy je wzrokiem i tylko ewidentna mechaniczna usterka potrafi nas zaalarmować. Choć psują się rzadko, to bardzo dyskretnie i w uciążliwy sposób. Jak dbać o ich stan i jaki rodzaj jest najlepszy?

Obróbka skrawaniem metali, drewna. Skrawanie CNC

Obróbka skrawaniem wymaga precyzji i wielu bardzo ostrych narzędzi. Noże, dłuta, wiertarki, tokarki i frezarki są niezbędne, aby uzyskać pożądany kształt wykrawanych z surowego materiału elementów. Najczęściej skrawanie kojarzone jest z pracą w metalu...

Przenośnik taśmowy: budowa, schemat, cena

Przenośnik taśmowy to popularny sposób zautomatyzowania transportu produktów na krótkich i średnich dystansach. Pozwala ograniczyć udział człowieka na wielu etapach produkcji oraz kontrolować jej tempo.

Toczenie CNC: jak znaleźć dobrą firmę do zlecenia?

Sterowane komputerowo i w pełni automatyczne toczenie CNC to prosty sposób na tanią i wyjątkowo precyzyjną obróbkę półproduktów metalowych do kształtów kuli, walca, stożka oraz ich wypadkowych. Jest jedną z technik obróbki skrawaniem CNC...

Przenośnik taśmowy: jak go zbudować? PORADNIK

Przenośnik taśmowy sprawdzi się wszędzie, gdzie niezbędny jest bezzałogowy transport produktów w ramach jednej infrastruktury. Jego zastosowanie jest jednak szersze. Za pomocą tego typu urządzeń przenoszone może być wszystko, co jesteś w stanie umieścić stabilnie na odpowiednio dostosowanej taśmie.