USŁUGI

Zapraszamy do korzystania
z szerokiej gamy świadczonych przez nas usług
w zakresie obróbki mechanicznej.

Tradycyjne metody obróbki materiałów, aby zadowolić dzisiejszych użytkowników, muszą iść z duchem czasu. Podążają za nowymi technologiami, dzięki czemu są usprawnione i efektywniejsze. Technizacja pomaga wykorzystać najnowsze narzędzia w fabrycznej produkcji.

Aby sprostać standardom współczesności, obróbkę metali CNC sprawdza i dopasowuje się pod kątem aktualnych innowacji technologicznych. Obróbka skrawaniem CNC, inaczej obróbka mechaniczna jest wykorzystywana, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, automatyce, medycynie czy szeroko pojętej elektronice. Dzięki profesjonalnym przyrządom, możliwe jest błyskawiczne i staranne wykonanie każdego zlecenia.

Firma Janus posiada w swojej ofercie wykonawstwo części zamiennych do maszyn, urządzeń i linii technologicznych. Produkcja odbywa się na podstawie dostarczonej przez klientów dokumentacji technicznej, lub na podstawie rozwiązań własnych opracowanych przez nasz Dział technologiczny. Do produkcji zawsze stosujemy wysokiej klasy atestowane materiały.

W zależności do wymagań klientów mogą one podlegać obróbce cieplnej, lub chemicznej (czernienie, ocynk, niklowanie, itp.). Nasz park maszynowy oraz doświadczenie kadry pozwala na produkcję szerokiej gamy detali znajdujących zastosowanie w różnych sektorach przemysłu.

Pobierz plik i poznaj nasze możliwości produkcyjne

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Zapraszamy do korzystania z szerokiej gamy świadczonych przez nas usług w zakresie obróbki mechanicznej.

Szlifowanie wałków i otworów

Szlifowanie to końcowy etap obróbki przy użyciu narzędzia ściernego. Odbywa się ono na płaskich powierzchniach, wałkach i otworach. Do szlifowania służą szlifierki, zaopatrzone w ściernice, wykonane z takich materiałów, jak np. bor, korund, węglik krzemu czy diament.

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC to metoda  obróbki skrawaniem, dzięki której możemy obrobić powierzchnie kształtowe. Frezowanie polega na wprawianiu przyrządu w ruch obrotowy, a ruch posuwny jest wykonywany przez przyrząd lub przez obiekt.  Podczas frezowania, ostrza narzędzi pracują jedna po drugiej.

Obróbka skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC to inaczej obróbka mechaniczna która jest wykorzystywana, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, automatyce, a nawet w medycynie. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych przyrządów, można bardzo dokładnie i szybko wykonać każde zlecenie.

Wiercenie i roztaczanie otworów

Wiercenie to metoda skrawania, do której służy wiertło. W wyniku otrzymujemy najczęściej otwór o przekroju kołowym, a jeśli chcemy uzyskać otwór wielokątny, musimy użyć dodatkowych wiertła do wiercenia wtórnego. Mechanizm ten wykonują, m.in. wiertarki przenośne i stacjonarne.

Dłutowanie

Przy kształtach nieobrotowych (krzywki, uzębienia kół) stosuje się specjalną obróbkę skrawaniem, czyli dłutowanie. Polega ono na skrawaniu przedmiotu specjalnym nożem, przytwierdzonym do suwaka, manewrującego w pionie i poziomie.

Toczenie

Najpowszechniejszą współcześnie metodą obróbki metalów jest toczenie CNC. Dzięki niej można obrabiać zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie przedmiotów o kształcie bryły obrotowej, a oprócz obrotowych, uzyskać inne kształty. Podczas toczenia w ruchu jest przede wszystkim obracany przedmiot, wspomagany dodatkowo przez ruch płaski.

maks. śr.
maks. dł.
waga

toczenie CNC

do 1250
4900
do 5T

toczenie CNC z frezowaniem

500
1500
do 500 kg

wymiary stołu
przejazdy osi x
przejazdy osi y
przejazd osi z
waga

frezowanie CNC

1250 x 2500
2500
1250
750
do 5T

wytaczanie CNC

1250 x 1400
2500
1500
1200
do 5 T

wymiary blachy
grubość

3000 x 6000
300 mm

wypalanie laserowe

1500 x 3000
8 mm – aluminum
12 mm – stal nierdzewna
20 mm – stal czarna

max wymiary detalu

szlifowanie płaszczyzn

350 x 1000

szlifowanie obrotowe

stół fi 1000 mm

szlifowanie wałków

do fi 400 x 2000

stół
skok
odległość nadzędzia od kolumny
wysokość detalu

dłutowanie

fi 560
350
560
300

siła nacisku

prasy mimośrodowe

63 – 160 T

prasy hydrauliczne

10 – 100 T

prasa korbowa

250 T